Firma Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz

Tłumaczymy od 1949 roku

Firma Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz swoje początki datuje na 1949 rok, kiedy to Jan Roenig osiedlił się po II Wojnie Światowej w Zielonej Górze. Otworzył on w tamtych latach biuro tłumaczeń języka niemieckiego i angielskiego. Była to jedna z pierwszych tego typu placówek na terenie ziem zachodnich.
Jan Roenig, poza ogromnymi zdolnościami językowymi słynął z ciepłego i życzliwego podejścia do klienta. Jak przystało na międzywojennego dżentelmena, odnosił się z szacunkiem i służył radą każdemu ze swoich interesantów. Wartości te, przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie stały się fundamentem, na którym oparliśmy Code of Conduct.

Adam Roenig - lekarz i tłumacz
Jan Roenig - tłumacz przysięgły

Historia firmy Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz

Jan Roenig w swojej pracy tłumacza czerpał z bogatego doświadczenia życiowego. Był on m.in. autorem receptury kultowej wódki Jarzębiak, produkowanej w Polmosie Zielona Góra. Jej ogromnych sukcesów w tamtych czasach można upatrywać się w doświadczeniu wyciągniętym z pracy w znanej wytwórni wódek gatunkowych w Izdebniku podczas lat okupacji.
Swoje młodzieńcze lata spędził w Wiedniu, przy Mühlfeldgasse 25, 1020, gdzie jako lekarz pracował jego tata – płk dr Adam Roenig, wcześniej służący w Armii Monarchii Austro-Węgierskiej, a następnie będący pułkownikiem Wojska Polskiego i komendanten Szpitala Wojskowego w Grodnie.

Rodzinne biuro tłumaczeń przysięgłych

Tradycje zobowiązywały do kontynuowania dzieła Ojca. Podjęła się tego córka Joanna Jedlińska (tłumacz przysięgły języka niemieckiego) oraz syn: Jacek Roenig – absolwent filologii angielskiej, starszy wykładowca w Akademii Morskiej w Szczecinie w której nauczał angielskiego, tak ogólnego jak i w specjalistycznym rejestrze morskim. Do ważniejszych doświadczeń należą liczne podróże i pobyty w Australii i Nowej Zelandii, gdzie miał okazję tłumaczyć w wielu niezwykłych okolicznościach i posługiwać się językiem angielskim przy załatwianiu spraw związanych z rejsem dookoła świata na żaglowcu „Dar Młodzieży” w latach 1987-1988. 

Tłumaczenie podczas rejsu Daru Młodzieży
Tłumaczenia przysięgłe online

Tłumacz przysięgły i Oxford

W swoim życiu zawodowym Jacek Roenig był wyłącznym dystrybutorem Oxford University Press w byłych województwach Szczecińskim i Zielonogórskim oraz właścicielem szkoły językowej. Prowadził ratownictwo wodne nad Bałtykiem i w Niemczech. W tamtych czasach trudno było jeszcze przewidzieć, że firma tłumacz przysięgły Bydgoszcz odniesie taki sukces!

Od małego do ogólnopolskiego biuro tłumaczeń

Nasze pierwsze biuro tłumaczeń przysięgłych otworzyliśmy w 1989 roku w Szczecinie. To właśnie tam urzędują i piją codziennie kawę tłumacze, którzy wykonają dla Ciebie tłumaczenia. Przygodę z przekładem tekstów zaczynaliśmy ponad 70 temu jako rodzinna firma: najpierw ojciec, potem syn, a obecnie już trzecie pokolenie tłumaczy i współpracujących z nami freelancerów. Ponieważ w ostatnich latach lawinowo wzrosła liczba osób, które potrzebowały otrzymać tłumaczenie przez Internet postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich potrzebom, świadcząc swoje usługi także online, poprzez biuro tłumaczeń przysięgłych online PRZYSIEGLE.ONLINE.

Oddziały firmy Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz

Przez lata nauczyliśmy się, czego oczekują nasi Klienci: łatwego procesu zlecania tłumaczeń, czytelnej wyceny, szybkiej realizacji i wygodnych płatność. To właśnie wyróżnia nasz serwis internetowy PRZYSIEGLE.ONLINE. Obecnie posiadamy oddziały w wielu polskich miastach, m.in. we WrocławiuGdańsku oraz Lublinie.

Tłumacz angielskiego w Dubaju

Biuro tłumaczeń przysięgłych godne zaufania

Opinie o firmie Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz

To co mówią o nas Klienci jest dla nas ważne od samego początku działalności firmy Tłumacz Przysięgły Bydgoszcz. Chętnie słuchamy opinii aby stawać się jeszcze lepsi w wykonywaniu tłumaczeń i obsłudze Klienta.

Korzystałam wielokrotnie. Bardzo profesjonalnie podejście, tłumaczenie błyskawiczne, ceny przystępne. Zdecydowanie polecam.

tłumacz przysięgły języka angielskiego
Aneta Zając

5 miesięcy temu

Świetny tłumacz! Bardzo życzliwe podejście do klienta, nie było problemu z załatwieniem skomplikowanego tłumaczenia. Do tego cena niższa niż u konkurencji i szybki termin. Polecam 😁

tłumaczka angielskiego
Hanna Hoffman

2 miesiące temu

Super, szybko i fachowo, obsługa na wysokim poziomie - szczerze mówiąc najlepsza jaką do tej pory spotkałem. Gorąco polecam tę firmę, będę wracać.

Szybkie tłumaczenia przysięgłe
Andrzej Błażejczyk

miesiąc temu

Bardzo przyjazna, rodzinna firma, szybkie tlumaczenie i dobry kontakt podczas realizacji. Cena najnizsza z 3 biur do ktorych wyslalismy. 5+!

Amadeusz tłumacz
Amadeusz Krzyżański

11 miesiący temu

Potrzebujesz tłumacza przysięgłego? Wyślij dokumenty na: tlumaczenia@przysiegle.online lub zamów tłumaczenie przez stronę
bydgoszcz-tlumacz.pl

Darmowa dostawa

Tłumaczenie
przysięgłe

Zamów online

Szybko

Bezpiecznie

Tanio

Ekspresowy tłumacz przysięgły Bydgoszcz

Tanie tłumaczenia przysięgłe języka angielskiego wykonujemy ekspresowo. Ale to nie wszystko, co nas wyróżnia. Za zamówienie tłumaczenia zapłacisz wygodnie online, jak w sklepie internetowym, a gotowe tłumaczenie prześlemy do Ciebie w formie skanu oraz pocztą lub kurierem na dowolny adres w Polsce lub za granicą!